4 rzadko oglądane fotografie, które obnażają brutalność rosyjskiej rewolucji

0 Comments

Niezapomniane obrazy, które uchwyciły zamieszanie.

Źródło obrazu: Wikimedia Commons

W 1917 roku naród wybuchł buntem przeciwko swoim imperialnym władcom, kładąc podwaliny pod potężny Związek Radziecki.

Powoli i za swoimi zachodnimi rywalami, industrializacja Rosji posuwała się naprzód, co doprowadziło do zawirowań politycznych i przepełnionego kotła lub tłumionego gniewu.

Na tych poruszających fotografiach można dostrzec nieustanną walkę rewolucjonistów spętanych nędzą, podczas gdy naród wije się w uścisku niedostatku i niezgody.

Od spustoszeń głodu po rozpadające się kajdany obalonej dyktatury, te mrożące krew w żyłach fotografie są świadkami wiru rewolucji rosyjskiej, a ich wpływ pozostawia niezatarty ślad w annałach konfliktów na dużą skalę.

Źródło obrazu: Wikimedia Commons

Jednym z najbardziej nawiedzających rozdziałów w historii Rosji jest bez wątpienia wielki głód, który trawił kraj w latach 1921-1922.

Znana również jako głód Powołża, klęska ta ogarnęła Rosyjską Federacyjną Socjalistyczną Republikę Radziecką, która narodziła się pośród chaosu rewolucji rosyjskiej i wojny domowej.

Nękany przez wojenną politykę komunizmu, w szczególności prodrazvyorstkę, i utrudniany przez nieefektywne systemy kolejowe, naród stanął w obliczu straszliwej katastrofy.

Szacuje się, że ten niszczycielski głód pochłonął życie pięciu milionów ludzi; regiony Wołgi i Uralu poniosły największy ciężar tego gniewu.

Desperacja gryzła głodującą ludność, popychając ją na krawędź rozsądku i przetrwania.

Wpływ głodu był tak silny, że niektórzy uciekali się do niewyobrażalnych aktów kanibalizmu, a ich człowieczeństwo było pożerane przez nieubłagany uścisk głodu.

Tags: , , , , , , ,