Przeprowadziłem wywiady z setkami zamożnych ludzi – oto 9 lekcji na temat pieniędzy, których mnie nauczyli | by Tim Denning | The Startup | Jun, 2023

0 Comments

Szkoda, że nie uczą tego w szkole

Źródło zdjęcia-Midjourney

Stawanie się bogatym to cringe.

Kto chce być na liście Forbesa i jeździć wanklem na kółkach? Nie ja. Ukrytym pragnieniem 99% bogatych ludzi jest wolność czasowa.

Robić rzeczy z miłości, a nie z obowiązku.

Kontrolować swój czas i robić to, co im się podoba. Aby to osiągnąć, trzeba zrozumieć jak działają pieniądze.

W trakcie mojej kariery w bankowości i nawiązywania kontaktów z bogatymi ludźmi w Internecie, oto 9 lekcji na temat pieniędzy, których mnie nauczyli (powinny być obowiązkowe dla wszystkich szkół).

Poznałem Dana Koe online kilka lat temu.

Łączy on bogactwo z duchowością i filozofią, czego nigdy wcześniej nie widziałem. To pomysł od niego sprawił, że zaniemówiłem:

Większość ludzi nie zwiększa swojego poziomu umiejętności, zwiększają ilość czasu spędzanego na obecnym poziomie umiejętności.

Proszę przeczytać ten tekst kilka razy. Czy brzmi to jak wiele osób, z którymi Pan pracuje? Właśnie dlatego “doświadczenie” jest tak cholernie przereklamowane. Umiejętności na poziomie początkującym powtarzane przez całą karierę nie uczynią pana bogatym.

Ludzie szaleją na punkcie ciężkiej pracy, ale jak to się mówi, trzeba pracować mądrzej, a nie ciężej. Do stać się bogatym musi pan stale podnosić swoje umiejętności i zdobywać nowe. Proszę skupić się na zdobywaniu umiejętności.

Cały czas widzę to u twórców.

Jak tylko odniosą mały sukces online, chcą zrealizować czek i przejść na emeryturę. Więc spamują ludzi reklamami i oszustwami marketingu wielopoziomowego.

@boredelonmusk zarabia na życie tweetując memy. Można by pomyśleć, że memy nie mogą zarabiać pieniędzy, ale jego konto jest wyceniane na $20M. Zarabia na tym miliony dolarów rocznie.

Proszę poczekać, co? W jaki sposób?

Konto w mediach społecznościowych daje mu wczesny dostęp do możliwości inwestowania w startupy. Proszę sobie wyobrazić inwestowanie w Stripe, gdy zatrudniali dwóch pracowników. To jest…

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,